Inspektor ds. księgowości budżetowej - Kobylin, wielkopolskie

Data dodania: 2023-08-03
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie
Pracodawca: Urząd Miejski w Kobylinie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Numer oferty: StPr/23/0624

Miejsce pracy: Rynek 1, 63-740 Kobylin, powiat: krotoszyński, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Niezbędne wymagania od kandydatów:
- wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym i nauce lub średnie i posiadanie, co najmniej trzyletniego stażu pracy lub wykonywanie przez co najmniej trzy lata działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na określonym stanowisku pracy. W przypadku wykształcenia średniego obowiązuje wymóg pięcioletniego stażu pracy.
- pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
- niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie, ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,
- Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku
- Nieposzlakowana opinia,
Zadania wykonywane na stanowisku:
1. Przygotowywanie dokumentów do sporządzania list płac pracowników Urzędu Miejskiego, pracowników interwencyjnych, osób zatrudnionych na podstawie umów cywilnoprawnych,
2. Naliczanie wynagrodzeń, zasiłków chorobowych, sporządzanie list płac w programie Płace oraz przygotowywanie przelewów z w/w list,
3. Przygotowanie wypłat diet dla radnych, diet dla członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, świadczeń urlopowych z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych,
4. Sporządzanie listy wypłat ryczałtów samochodowych dla pracowników,
5. Zgłaszanie i wyrejestrowanie do ZUS pracowników oraz osób pracujących na podstawie umów cywilnoprawnych,
6. Naliczanie i terminowe odprowadzanie do Urzędu Skarbowego podatków od wypłaconych wynagrodzeń, sporządzanie deklaracji podatkowych,
7. Naliczanie i terminowe odprowadzanie do ZUS składek na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy,
8. Sporządzanie dokumentów rozliczeniowych oraz korekt dokumentów do ZUS,
9. Sporządzanie raportów ZUS RMUA,
10. Przygotowywanie zaświadczeń o zarobkach, zaświadczeń o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, zaświadczeń ZUS Z-3,
11. Sporządzanie wniosków o refundację części wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w ramach prac interwencyjnych,
12. Rozliczenia roczne pracowników do Urzędu Skarbowego,
13. Terminowe naliczanie i odprowadzanie wpłat do PPK,
14. Przyjmowanie od osób zatrudnionych wniosków, deklaracji i oświadczeń (np. deklaracji rezygnacji z dokonywania wpłat na PPK, zmiany danych osobowych) oraz raportowanie o zmianach do instytucji finansowej,
15. Przekazywanie do instytucji finansowej części oświadczeń woli pracowników deklaracji rezygnacji z PPK, deklaracji o przystąpieniu do PPK.
16. Rozpisywanie dekretacji dochodów budżetowych zgodnie z obowiązującym Zakładowym Planem Kont Urzędu Miejskiego w Kobylinie, klasyfikacją budżetową oraz po konsultacjach ze Skarbnikiem Gminy Kobylin,
17. Rozpisywanie dekretacji wydatków budżetowych (w przypadku konieczności zdarzeń) zgodnie z obowiązującym Zakładowym Planem Kont Urzędu Miejskiego w Kobylinie, klasyfikacją budżetową oraz po konsultacjach ze Skarbnikiem Gminy,
18. Prowadzenie ksiąg rachunkowych ewidencji analitycznej i syntetycznej jednostki budżetowej Urzędu Miejskiego w Kobylinie na nośniku komputerowym programu Foka jednostka,
19. Przygotowywanie materiałów z systemu Foka jednostka niezbędnych do wykonywania obowiązków z zakresu sprawozdawczości,
20. Wykonywanie co miesiąc zestawienia obrotów i sald z systemu Foka jednostka i uzgadnianie stanów sald,
21. Wprowadzanie planu finansowego i jego zmian w ciągu roku budżetowego na podstawie Zarządzeń Burmistrza Kobylina oraz Uchwał Rady Miejskiej w Kobylinie do programu komputerowego Foka jednostka,,
22. Kontrola terminów spłat zobowiązań Urzędu Miejskiego w Kobylinie z tytułu podpisanych umów,
Stanowisko urzędnicze w wydziale finansowym Urzędu Miejskiego w Kobylinie
Wymagane dokumenty:
1. Życiorys CV
2. Kwestionariusz osobowy dla ubiegającego się o zatrudnienie
3. Kopie dokumentów potwierdzające wymagane wykształcenie (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem);
4. Własnoręcznie podpisane oświadczenie złożone w trybie art. 233§ 1 Kodeksu karnego, że kandydat nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
5. Własnoręcznie podpisane oświadczenie złożone w trybie art.233§ 1 Kodeksu karnego o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o korzystaniu z pełni praw publicznych;
6. Kopie dokumentów potwierdzających wymagane doświadczenie zawodowe i staż pracy (poświadczone przez kandydata za zgodność z oryginałem);
7. Własnoręcznie podpisane oświadczenie kandydata o zapoznaniu się z klauzulą Informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych na potrzeby procesu naboru kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze,
8. Inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach
Kandydaci proszeni są o podanie numeru telefonu kontaktowego.
Miejsce i termin złożenia dokumentów.
- Oferty i wszystkie wymagane dokumenty należy złożyć osobiście lub przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Kobylinie, ul. Rynek Marszałka J. Piłsudskiego 1,
63-740 Kobylin w zamkniętej kopercie z dopiskiem:
Nabór na stanowisko urzędnicze inspektor w Wydziale Finansowym do dnia 14 sierpnia 2023 r. do godz. 15.00.
Decyduje data wpływu przesyłki do Urzędu Miejskiego w Kobylinie. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 14.08.2023
Wynagrodzenie brutto: od 4 500 PLN
Opis wynagrodzenia: - wynagrodzenie do uzgodnienia w zależności od doświadczenia i stażu pracy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pozostali specjaliści do spraw księgowości i rachunkowości
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: - Obywatelstwo polskie
- Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
- Niekaralność za przestępstwa popełnione umyślnie, ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwa skarbowe,
- Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku,
Znajomość ustaw:
o samorządzie gminnym
o pracownikach samorządowych
o finansach publicznych
o rachunkowości
Znajomość przepisów związanych z finansami jednostki samorządu terytorialnego
Znajomość oprogramowania Windows i pakietu Office
Znajomość instrukcji kancelaryjnej, jednolitego rzeczowego wykazu akt
Umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, inicjatywa i samodzielność, terminowość, organizacja pracy, rzetelność, systematyczność, skrupulatność
Znajomość obsługi programu finansowo-księgowego RADIX, Nefeni FOKA

NIP: 6991001830
REGON: 000528072
Adres: Rynek 1, 63-740 Kobylin, powiat: krotoszyński, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: MIROSŁAW SIKORA
Nr telefonu: 65 548 24 01
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV i podanie złozyć w siedzibie firmy
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: inny - CV i podanie złozyć w siedzibie firmy