Pracownik socjalny - Szczaniec, lubuskie

Data dodania: 2023-07-11
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Świebodzinie
Pracodawca: CENTRUM USŁUG SPOŁECZNYCH W SZCZAŃCU
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/0350

Miejsce pracy: Herbowa 30, 66-225 Szczaniec, powiat: świebodziński, woj: lubuskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków:
1. Diagnozowanie sytuacji osób i rodzin wymagających pomocy w formie świadczeń
przyznanych decyzją.
2. Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych.
3. Prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie realizowanych zadań.
4. Ocena właściwego wykorzystywania przez klientów przyznawanych środków
finansowych, skuteczności podejmowanych działań i zastosowanych form pomocy.
5. Współpraca z innymi instytucjami i organizacjami zewnętrznymi.
6. Organizowanie pochówku osób zmarłych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
7. Sporządzanie sprawozdań w zakresie realizowanych zadań.
8. Przygotowanie dokumentów do archiwizacji.
9. Pełnienie zastępstwa podczas nieobecności współpracownika.
10. Wykonywanie innych czynności zleconych przez przełożonych.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.09.2023
Wynagrodzenie brutto: od 4 000 do 4 500 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Kwalifikacje do wykonywania zawodu pracownika socjalnego określa art. 116 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j.: Dz. U. z 2023 r. poz. 901 ze zm.)
Zgodnie z ww. artykułem pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:
1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych,
2) ukończyła studia wyższe na kierunku praca socjalna,
3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków: pedagogika, pedagogika specjalna, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie.

WYJAŚNIENIA:
1) Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r. ukończyły studia wyższe na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia, mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.
2) Osoby, które w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 12 maja 2004 r. o pomocy społecznej, tj. w dniu 1 maja 2004 roku kontynuowały studia magisterskie ma kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia i ukończyły te studia do dnia 31 października 2007 r. - bez względu na ukończoną podczas studiów specjalność mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.
3) Osoby, które rozpoczęły realizację specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego począwszy od dnia 1 października 2008 r., a dyplom ukończenia studiów uzyskały w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 grudnia 2013 r. muszą udokumentować zrealizowane wymagania wprowadzone przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 stycznia 2008 r. w sprawie specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego realizowanej w szkołach wyższych (Dz. U. z 2008 r. nr 27 poz. 158)

Wymagania dodatkowe:
1. Znajomość obowiązujących przepisów, a w szczególności:
ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2023 r. poz. 901 ze .zm.) i aktów wykonawczych do ustawy;
ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2021 r. poz. 1249 oraz z 2023r. poz. 289);
ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2023r. poz. 775).
2. Umiejętność pracy w zespole.
3. Predyspozycje osobowościowe: odpowiedzialność, zaangażowanie, łatwość nawiązywania kontaktów, konsekwencja w działaniu.
4. Dyspozycyjność

NIP: 9271964430
REGON: 970000606
Adres: Herbowa 30, 66-225 Szczaniec, powiat: świebodziński, woj: lubuskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Marta Obst
Nr telefonu: 68 341 07 11
E-mail: cus@szczaniec.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail