Podinspektor ds. kadr i płac - Ustka, pomorskie

Data dodania: 2023-06-12
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/1395

Miejsce pracy: Kard. St. Wyszyńskiego 3, 76-270 Ustka, powiat: słupski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1.Kompleksową obsługę kadrowo-płacową pracowników MOPS, w tym na-
wiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy;
2. Naliczanie wynagrodzeń i sporządzanie list płac i rachunków do umów cy-
wilno-prawnych;
3. Zgłaszanie i wyrejestrowywanie pracowników z ZUS;
4. Sporządzanie dokumentów do ZUS/GUS/US/PFRON;
5. Prowadzenie dokumentacji PPK i bieżąca obsługa PPK;
6. Kontrola i rozliczanie czasu pracy pracowników MOPS;
7. Obsługa programu PŁATNIK;
8. Współpracę z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, PFRON);
9. Współpraca przy audytach i kontrolach PIP i ZUS;
10. Wystawianie zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach pracowników;
11. Przygotowanie danych do zamknięcia kwartałów i roku finansowego.
12.Współpracę z działem księgowości.
13. Gromadzenie dokumentacji niezbędnej do podjęcia i kontynuowania za-
trudnienia przez pracowników
14. Całościowa obsługa procesu zatrudnienia kandydata do pracy
15. Obsługa i wspieranie zatrudnionych pracowników w załatwieniu spraw i
formalności dot. zawartego stosunku pracy
16. Prowadzenie akt osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
pracy
17. Sporządzanie projektów umów, aneksów, porozumień, zaświadczeń i in-
nych dokumentów w sprawach związanych ze stosunkiem pracy
18. Realizacja obowiązków w zakresie badań profilaktycznych pracowników
19. Administrowanie danymi pracowników (w tym w wykorzystywanych na
stanowisku systemach i programach) przy ścisłym przestrzeganiu przepi-
sów o ochronie danych osobowych
20. Bieżące monitorowanie zmian w przepisach oraz wsparcie innych komó-
rek podczas wprowadzania nowych regulacji z zakresu prawa pracy
21. Współpraca z urzędami i innymi podmiotami w sprawach kadrowych.
Zatrudnienie na czas określony 3 miesięcy z możliwością przedłużenia.
Szczegóły oferty na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.07.2023
Wynagrodzenie brutto: od 4 100 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: specjalista do spraw kadr
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania niezbędne:
1. Doświadczenia w obszarze kadr i płac na samodzielnym stanowisku (do-
świadczenie w jst będzie dodatkowym atutem);
2. Bardzo dobrej znajomości prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz
zasad rozliczania wynagrodzeń;
3. Wykształcenie wyższe,
4. Znajomość programów Comarch kadry będzie dodatkowym atutem;
5. Komunikatywności, umiejętności pracy w zespole i pod presją czasu;
6. Umiejętności analitycznych, dokładności;
7. Wysokiej efektywności w działaniu i bardzo dobrej organizacji pracy;
8. Zaangażowania oraz rzetelności;
9. Praktycznej znajomości obsługi Microsoft Office.
10. Znajomość programu Płatnik

NIP: 8391856843
REGON: 005311101
Adres: Kard. St. Wyszyńskiego 3, 76-270 Ustka, powiat: słupski, woj: pomorskie Zobacz na mapie
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane dokumenty:
1) życiorys (CV),
2) list motywacyjny,
3) kwestionariusz osobowy opatrzony własnoręcznym podpisem,
4) dokument poświadczający wykształcenie (kserokopie dyplomów, świa-
dectw lub zaświadczeń o stanie odbytych studiów),
5) inne dokumenty poświadczające dodatkowe kwalifikacje i umiejętności
(kserokopie zaświadczeń o ukończonych kursach, szkoleniach).
6) oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej zdolności do czynności
prawnych i korzystania z pełni praw publicznych.
Do oferty mogą być dołączone inne dokumenty, w tym opinie lub referencje z
poprzednich miejsc pracy. Wymagane dokumenty aplikacyjne, powinny być
opatrzone klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych
dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z
Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27
kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz
uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Termin i miejsce składania dokumentów:
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Sekretariacie
MOPS w Ustce/pokój nr. 3 lub pocztą na adres Miejski Ośrodek Pomocy
Społecznej, 76-270 Ustka, ul. Kard. St. Wyszyńskiego 3, w terminie do dnia
23 czerwca 2023r. z dopiskiem Nabór na stanowisko: Podinspektor ds. kadr i
płac. Po tym terminie nastąpi rozstrzygnięcie naboru. Aplikacje, które wpłyną
do MOPS po terminie nie będą rozpatrywane ( dla nadanych poczta decyduje
data wpływu do MOPS). Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem
59 8154 392. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie
internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (https://mopsustka.bip.gov.pl/)
oraz na tablicy informacyjnej w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy
Społecznej w Ustce.
Klauzula informacyjna dla potrzeb rekrutacji:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej 76-270 Ustka ul. Ks. Kardynała Stefana Wy-
szyńskiego 3 będąca administratorem danych osobowych informuje, że prze-
twarza Pani/Pana dane osobowe w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na
wolne stanowisko urzędnicze. W każdej sprawie dotyczącej Państwa danych
osobowych można się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych za pośred-
nictwem adresu e-mail: iod@mainsoft.pl Podstawą prawną przetwarzania da-
nych osobowych jest art. 6 ust 1 lit. c) Rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie
ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w
sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy
95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Oznacza to, że
Pani/Pana dane są przetwarzane w celu wypełnienia obowiązku prawnego cią-
żącego na administratorze danych.
W związku z powyższym:
1. Pani/Pana dane mogą być przekazywane jedynie podmiotom mającym pod-
stawę prawną otrzymania takich informacji oraz podmiotom przetwarzającym
dane na rzecz Administratora w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwa-
rzania danych.
2. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane przez okres niezbędny do
przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego oraz określonym w wymogach prawa.
3. Podanie danych w celu rozpatrzenia wniosku rekrutacyjnego jest obowiąz-
kowe i wynika z art. 22 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz
ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych.
4. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do tych danych i ich sprostowania,
ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu
Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych oso-
bowych narusza przepisy prawa.
5. Pani/Pana dane nie będą podlegały automatyzacji podejmowania decyzji
oraz nie będą profilowane, a także nie są przekazywane do państw trzecich .
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta