Asystent rodziny - Szepietowo, podlaskie

Data dodania: 2023-06-06
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem
Pracodawca: MIEJSKO-GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZEPIETOWIE
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: pedagogika, psychologia, socjologia nauki o rodzinie lub pr. socjalna, średnie branżowe, wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/23/0223

Miejsce pracy: 1 Maja 25B, 18-210 Szepietowo, powiat: wysokomazowiecki, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Wsparcie i aktywizacja rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz kierowanie procesem zmiany postaw życiowych członków rodziny, zgodnie z art. 15 ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Systematyczna, indywidualna praca z rodzinami wskazanymi przez Ośrodek, udzielanie im kompleksowej pomocy i wsparcia w wypełnianiu swoich zadań. Współpraca z instytucjami takimi jak: szkoły, przedszkola, sady, urząd pracy, urząd gminy itp. Wspieranie w wypełnianiu zadań opiekuńczo wychowawczych. Uczenie oszczędnego zarządzania budżetem domowym. Merytoryczne wspieranie w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Pomaganie w rozwiązywaniu podstawowych problemów socjalnych rodziny, wspieranie jej aktywności społecznej. Motywowanie do podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez poszczególnych członków rodziny. Prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodzicowi dzieci. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodzina. Współpraca z pracownikiem socjalnym. Dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny. Monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną. Sporządzanie na wniosek sadu opinii o rodzinie i jej członkach. Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny. Współpraca z zespołem interdyscyplinarny lub grupą roboczą, o których mowa w art. 9a ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu pomocy w rodzinie (t.j.Dz.U.z 2021 r. poz.1249).
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.09.2023
Wynagrodzenie brutto: od 3 600 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: pedagogika, psychologia, socjologia nauki o rodzinie lub pr. socjalna
  • średnie branżowe
  • wyższe (w tym licencjat)
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagana znajomość przepisów prawa z zakresu: wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej. Mile widziane doświadczenie zawodowe.

NIP: 7221206838
REGON: 450010033
Adres: 1 Maja 25B, 18-210 Szepietowo, powiat: wysokomazowiecki, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Grażyna Zarzecka
Nr telefonu: 661 413 331
E-mail: mgops@szepietowo.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: potwierdzające wykształcenie
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon