Specjalista ds. muzealno-administracyjnych. - Zielonki, małopolskie

Data dodania: 2023-06-05
Dodane przez: Grodzki Urząd Pracy w Krakowie
Pracodawca: BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZIELONKACH
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: historia
Znajomość języków: angielski, w mowie - B1 - średnio zaawansowany, w piśmie - B1 - średnio zaawansowany

Numer oferty: StPr/23/3491

Miejsce pracy: Galicyjska 17a, 32-087 Zielonki, powiat: krakowski, woj: małopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Gromadzenie archiwalnych zbiorów historycznych poprzez prowadzenie badań i poszukiwań na terenie gminy Zielonki (dary, zakupy, itp.) systematyczne, naukowe opracowanie zbiorów IR, prowadzenie dokumentacji powierzonych zbiorów tj. inwentarzy, katalogów, księgi ruchu muzealiów, kartotek obiektów, baz danych, itp., znakowanie zbiorów zgodnie
z obowiązującymi przepisami IR, wykonywanie podstawowych opisów muzealiów: wymiar- format, waga, rodzaj materiału, autor, tytuł, rok wydania (datowanie), miejsce przechowywania (magazyn, ekspozycja, archiwum w kartotekach i rejestrach), archiwizowanie i przechowywanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami, kompleksowa obsługa zwiedzających, udzielanie informacji o wydarzeniach organizowanych przez IR w zakresie wystawienniczym i edukacyjnym, inicjowanie i organizowanie wydarzeń muzealnych i imprez związanych z upowszechnianiem i popularyzacją wiedzy o kulturze ludowej i historii gminy Zielonki na bazie prezentowanych wystaw stałych i czasowych, posiadanych zbiorów oraz prowadzenie szczegółowej ich dokumentacji; pomoc przy digitalizacji-cyfryzacji zbiorów oraz rejestrowanie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami gminy ,,Bieżące pisanie tekstów i zamieszczanie foto-relacji, zaproszeń na stronę www (http://zielonki.linuxpl.info/wordpress/) i portal społecznościowy IR. Pomoc w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej na pozyskiwanie dodatkowych środków oraz sponsorów na działalność IR.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.08.2023
Data zakończenia: 31.01.2024
Wynagrodzenie brutto: od 3 700 PLN
Opis wynagrodzenia: I umowa /5-miesięczna służba przygotowawcza/, II umowa o pracę na czas nieokreślony.
Dwie zmiany ruch ciągły: 8.00-16.00 i 12.00 do 20.00.
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: muzealnik
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Muzealnik
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: historia
Znajomość języków:
  • angielski, w mowie - B1 - średnio zaawansowany, w piśmie - B1 - średnio zaawansowany
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Kierunek wykształcenia preferowane: historia, etnografia, muzealnictwo, archiwistyka, ochrona i zarządzanie dziedzictwem, historia sztuki, konserwacja zabytków, itp., mile widziane doświadczenie 1 rok. Bardzo dobra znajomość obsługi komputera (w szczególności pakietu MS Office), znajomość podstawowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zbiorów, znajomość obsługi stron www, portali społecznościowych, Mile widziane: doświadczenie w organizowaniu pracy i animacji muzealnej, doświadczenie pracy w instytucjach kultury. Inne wymagania: umiejętność pracy w zespole, planowanie i efektywna organizacja własnego czasu pracy, zaangażowanie, odpowiedzialność, dokładność, dyspozycyjność, wysoka kultura osobista oraz rozwinięte zdolności interpersonalne, umiejętność pracy pod presją czasu oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

NIP: 5130177159
REGON: 120830645
Krótki opis działalności gospodarczej: Działalność bibliotek
Adres www: www.biblioteka.zielonki.org
Adres: 32-087 Zielonki, powiat: krakowski, woj: małopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Mariusz Zieliński
Nr telefonu: 12 418 41 24
E-mail: mzielinski.biblioteka@interia.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: .
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail