Główny księgowy - Barczewo, warmińsko-mazurskie

Data dodania: 2023-05-16
Dodane przez: Urząd Pracy Powiatu Olsztyńskiego
Pracodawca: Miejski Zespół Oświaty i Zdrowia w Barczewie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe, ekonomiczne

Numer oferty: StPr/23/0429

Miejsce pracy: Plac Ratuszowy 1, 11-010 Barczewo, powiat: olsztyński, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1)bezpośredni nadzór i kontrola nad prawidłowym przebiegiem prowadzenia rachunkowości Miejskiego Zespołu Oświaty i Zdrowia w Barczewie oraz jednostek obsługiwanych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
2)prowadzenie rachunkowości oraz gospodarki finansowej zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami Miejskiego Zespołu Oświaty i Zdrowia
w Barczewie oraz jednostek obsługiwanych,
3)sprawowanie kontroli i nadzoru nad gospodarką finansową jednostek obsługiwanych,
4)dokonywanie w ramach kontroli wewnętrznej:
a)wstępnej kontroli kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,
b)wstępnej i bieżącej kontroli funkcjonalnej w zakresie powierzonych obowiązków,
c) wstępnej kontroli legalności dokumentów dotyczących wykonywania planów finansowych jednostek oraz ich zmian,
d)następnej kontroli operacji gospodarczych jednostek stanowiących przedmiot księgowań,
5)nadzór nad terminową ewidencją księgową i finansową operacji gospodarczych
na kontach jednostek obsługiwanych,
6)analiza wykorzystania środków przydzielonych z budżetu lub środków pozabudżetowych będących w dyspozycji Miejskiego Zespołu Oświaty i Zdrowia
w Barczewie,
7)opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych wydawanych przez dyrektora jednostki w sprawach finansowych,
8)terminowe sporządzanie sprawozdań finansowych i budżetowych wymaganych przez jednostkę nadrzędną oraz sporządzanie innych sprawozdań na potrzeby wewnętrzne jednostki,
9)prowadzenie ewidencji analitycznej środków trwałych,
10)dokonywanie wyceny aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego
dla Miejskiego Zespołu Oświaty i Zdrowia w Barczewie oraz jednostek obsługiwanych,
11)dokonywanie umorzeń środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych,
12) opracowywanie planów finansowych obsługiwanych jednostek oraz zmian planów w toku realizacji,
13)współpraca z dyrektorami jednostek obsługiwanych, w zakresie przygotowywania przez nich planów oraz zmian w planie dochodów i wydatków budżetowych,
14)bezpośredni nadzór i organizacja pracy podległych pracowników oraz komórek organizacyjnych MZOiZ podległych bezpośrednio głównemu księgowemu,
15)nadzór nad sporządzaniem poleceń przelewu na rzecz kontrahentów, przekazywanie dochodów do organu prowadzącego,
16)wstępne kontrolowanie legalności dokumentów dotyczących wykonania budżetu i ich analiza,
17)sporządzanie sprawozdań budżetowych, finansowych, zestawień, analiz finansowych,
18)przeprowadzanie bieżącej analizy z zakresu wykonania planu dochodów i wydatków,
19)należyte przechowywanie i zabezpieczenie oraz archiwizowanie dokumentów finansowo-księgowych,
20)wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi,
21)współpraca w zakresie realizacji powierzonych zadań oraz zadań zleconych przez Dyrektora MZOiZ,
22)wykonywanie innych niewymienionych wyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych wydanych przez dyrektora jednostki należą do kompetencji głównego księgowego.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.06.2023
Wynagrodzenie brutto: od 5 500 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: główny księgowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Księgowy (wymagany staż - lata: 3)
Wykształcenie:
  • średnie zawodowe, ekonomiczne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagania pracodawcy: minimum śerdnie ekonomiczne wykształcenie oraz 3 letni staż pracy w księgowości.

NIP: 7392791418
REGON: 510409059
Adres: Plac Ratuszowy 1, 11-010 Barczewo, powiat: olsztyński, woj: warmińsko-mazurskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Barbara Szałaj-Borowiec
Nr telefonu: 895148346 wew.96
E-mail: dyrektor-mzoiz@barczewo.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: .
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail