Pracownik socjalny - Sławków, śląskie

Data dodania: 2023-03-08
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: pomaturalne/policealne

Numer oferty: StPr/23/0222

Miejsce pracy: Kościelna 11, 41-260 Sławków, powiat: będziński, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych, prowadzenie pracy socjalnej z wykorzystaniem metod pracy socjalnej, praca socjalna ze środowiskiem lokalnym przy współdziałaniu z organizacjami i społecznościami lokalnymi, udzielanie wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych oraz informowanie o dostępnych formach pomocy, prowadzenie postępowań administracyjnych spraw realizowanych przez zespół, przygotowanie projektów postanowień, decyzji w sprawach prowadzonych przez zespół, bieżące dokumentowanie wykonanych działań w zakresie pracy socjalnej w tym kontraktów socjalnych w programie do obsługi pomocy społecznej.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 01.05.2023
Wynagrodzenie brutto: od 3 600 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • pomaturalne/policealne
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B
  • obsługa pakietu MS OFFICE - EXCEL, WORD

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Pracownikiem socjalnym może być osoba, która spełnia co najmniej jeden z niżej wymienionych warunków:
1) posiada dyplom ukończenia kolegium pracowników służb społecznych;
2) ukończyła studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej;
3) do dnia 31 grudnia 2013 r. ukończyła studia wyższe o specjalności przygotowującej do zawodu pracownika socjalnego na jednym z kierunków:
a) pedagogika,
b) pedagogika specjalna,
c) politologia,
d) polityka społeczna,
e) psychologia,
f) socjologia,
g) nauki o rodzinie;
4) ukończyła studia podyplomowe z zakresu metodyki i metodologii pracy socjalnej w uczelni realizującej studia na kierunku praca socjalna lub w zakresie pracy socjalnej, po uprzednim ukończeniu studiów na jednym z kierunków, o których mowa w pkt 3.Pomaturalne/ policealne.
Doświadczenie zawodowe min. 3 miesiące.
Prawo jazdy kat. B.
Umiejętność obsługi pakietu MsOffice.
Znajomość ustawy o pomocy społecznej, rozporządzenia w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego oraz kontraktu socjalnego.
Umiejętność pracy samodzielnej i w zespole.
Sumienność. Dokładność, Systematyczność w pracy. Komunikatywność. Wysoka kultura osobista. Dobra organizacja pracy własnej.

NIP: 6371845373
REGON: 003450821
Adres: Kościelna 11, 41-260 Sławków, powiat: będziński, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Katarzyna Kondek
Nr telefonu: 32 260 82 28
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Dokumenty aplikacyjne.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon