Asystent rodziny - Czarna Białostocka, podlaskie

Data dodania: 2022-12-27
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku
Pracodawca: Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnej Białostockiej
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/22/3615

Miejsce pracy: Torowa 14 A, 16-020 Czarna Białostocka, powiat: białostocki, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
a)opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym;
b)udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego;
c)udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych;
d)udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi;
e)motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
f)udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej;
g)motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych;
h)udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych;
i)podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin;
j)prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną;
k)dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny, nie rzadziej niż co pół roku;
l)monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną;
m)sporządzanie na wniosek sądu opinii o rodzinie i jej członkach;
n)współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami specjalizującymi się
w działaniach na rzecz dziecka i rodziny;
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.01.2023
Wynagrodzenie brutto: od 3 500 do 3 800 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: asystent rodziny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Asystentem rodziny może być osoba, która:
a)posiada wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie, praca socjalna lub
b)posiada wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub studiami podyplomowymi obejmującymi zakres programowy szkolenia określony na podstawie art. 12 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2022 r. poz. 447 ze zm.) i udokumentuje co najmniej roczny staż pracy z dziećmi lub rodziną lub
c)posiada wykształcenie średnie i szkolenie z zakresu pracy z dziećmi lub rodziną, a także udokumentuje co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Zakres programowy szkolenia, o którym mowa wyżej został określony w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 grudnia 2011 r. w sprawie szkoleń na asystenta rodziny (Dz. U. z 2011 r. Nr 272 poz. 1608);
d)nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona;
e)wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego;
f)nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
g)posiada obywatelstwo polskie;
h)posiada pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych.
5.Pożądane cechy i kompetencje asystenta rodziny:
a)podstawowa znajomość ustawy o pomocy społecznej, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin Za Życiem;
b)wysoka kultura osobista;
c)znajomość obsługi komputera i programów biurowych;
d)umiejętność prowadzenia pracy z klientem, w szczególności z klientem trudnym;
e)wiedza i doświadczenie w zakresie prawidłowego funkcjonowania rodziny;
f)samodzielność w działaniu oraz wykazywanie własnej inicjatywy;
g) nieposzlakowana opinia;
h)prawo jazdy kategorii B i możliwość użytkowania samochodu osobowego do celów służbowych.

NIP: 9661349709
REGON: 050667567
Krótki opis działalności gospodarczej: opieka społeczna
Adres: Torowa 14 A, 16-020 Czarna Białostocka, powiat: białostocki, woj: podlaskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 85 714 61 23
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 7.Wymagane dokumenty: ( www.m-gops.pl oraz BIP)
a)CV oraz list motywacyjny;
b)kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
c)kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie oraz przebieg pracy zawodowej;
d)oświadczenie o stanie zdrowia pozwalające na wykonywanie pracy na stanowisku asystenta rodziny;
e)oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz o posiadaniu pełni praw publicznych;
f)oświadczenie o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwo skarbowe;
g)oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest mu zawieszona ani ograniczona;
h)oświadczenie, że kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku gdy taki obowiązek został na niego nałożony na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd;
i)oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby postępowania rekrutacyjnego o następującej treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/ WE(RODO) oraz ustawy z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1781)

7.Termin i miejsce składania dokumentów:
Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnej Białostockiej do dnia 28.12.2022. do godz. 15.00, osobiście lub pocztą tradycyjną (decyduje data wpływu do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnej Białostockiej) w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Nabór na stanowisko Asystent rodziny.
Informacje dodatkowe można uzyskać pod numerem telefonu 85/714 61 23.
8.Inne informacje:
a)aplikacje, które wpłyną po określonym terminie, jak również nie spełniające wymogów formalnych nie będą rozpatrywane;
b)wybrane osoby spełniające kryteria formalne zostaną powiadomione o terminie rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie;
c)kandydaci, których oferty zostaną odrzucone nie będą powiadamiani;
d)zastrzega się prawo do nie wybrania żadnego kandydata.
Ostateczny wynik naboru zostanie ogłoszony na stronie internetowej: www.m-gops.pl oraz BIP.

7. Termin i miejsce składania dokumentów:

Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, poczta