Inspektor do spraw księgowości budżetowej - Halinów, mazowieckie

Data dodania: 2022-08-24
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim
Pracodawca: Urząd Miejski w Halinowie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne

Numer oferty: StPr/22/967

Miejsce pracy: Spółdzielcza 1, 05-074 Halinów, powiat: miński, woj: mazowieckie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków:
Ogólny zakres obowiązków:
1)Prowadzenie ewidencji księgowej oraz rozliczeń z organem podatkowym w zakresie podatku od towarów i usług VAT Urzędu Miejskiego w Halinowie oraz Gminy Halinów,
2)Sporządzanie JPK Urzędu Miejskiego w Halinowie,
3)Sporządzanie oraz przekazanie do Urzędu Skarbowego scentralizowanego jednolitego pliku kontrolnego, na podstawie jednostkowych plików kontrolnych /JPK/,
4)Ustalanie prewspółczynnika i współczynnika stosowanego do odliczeń podatku naliczonego od faktur zakupu,
5)Identyfikacja oraz raportowanie do organów podatkowych schematów podatkowych,
6)Wystawianie faktur VAT, faktur korygujących i not korygujących związanych z działalnością urzędu i gminy,
7)Prowadzenie ewidencji analitycznej dochodów budżetowych podlegających obowiązkowi fakturowania w zakresie m. in. najmu i dzierżawy,
8)Ustalanie należności, dochodów wykonanych, zaległości i nadpłat z tytułu ewidencjonowanych dochodów oraz ich uzgadnianie z ewidencją syntetyczną na koniec każdego miesiąca,
9)Naliczanie i ewidencja odsetek od nieterminowych wpłat przynajmniej na koniec każdego kwartału oraz rozliczanie nadpłat,
10)Prowadzenie egzekucji zaległości z tytułu ewidencjonowanych dochodów,
11)Rozliczanie dotacji przekazywanych przez Gminę na zadania zlecone do realizacji podmiotom nienależącym do sektora finansów publicznych (NGO),
12)Ewidencja majątku Gminy /w tym: ewidencja analityczna środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, pozostałych środków trwałych/,
13)Sporządzanie sprawozdania z mienia komunalnego,
14)Ewidencja księgowa Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, sum depozytowych oraz projektów współfinansowanych ze środków unijnych,
15)Dekretacja dowodów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
16)Sporządzenie sprawozdawczości budżetowej oraz z zakresu operacji finansowych,
17)Współpraca przy sporządzaniu rocznego sprawozdania finansowego jednostki i organu.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 25.08.2022
Wynagrodzenie brutto: od 5 600 PLN
Opis wynagrodzenia: Praca w godzinach:
poniedziałek 8-17, wt-czw 8-16, pt 8-15
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: księgowy
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Księgowy (wymagany staż - lata: 4)
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat), inne

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymagane wykształcenie wyższe umożliwiające wykonywanie zadań na stanowisku oraz 4 letnie doświadczenie w zawodzie.

NIP: 9521471770
REGON: 000541664
Adres: Spółdzielcza 1, 05-074 Halinów, powiat: miński, woj: mazowieckie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Klaudia Zasuwa
Nr telefonu: 22 783 60 20 w.124
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: .
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon