Wychowawca - Kórnik, wielkopolskie

Data dodania: 2022-07-08
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Pracodawca: Dom Dziecka nr 2 w Kórniku Bninie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/22/3263

Miejsce pracy: BŁAŻEJEWSKA 63a, 62-035 Kórnik, powiat: poznański, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Szczegółowy zakres obowiązków obejmuje współpracę z :
1. powiatowymi centrami pomocy rodzinie i ośrodkami pomocy społecznej, a zwłaszcza asystentami rodziny, właściwymi ze względu na miejsce zamieszkania lub pobytu rodziców dzieci,
2. ośrodkami adopcyjnymi,
3. szkołami, do których uszczęszczają wychowankowie, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z wychowawca klasy i specjalistami zatrudnionymi w szkole, a także innymi nauczycielami; ponadto, zwłaszcza w zakresie diagnozy nowo przyjętych dzieci, ze szkołami, do których uczęszczały one przed umieszczeniem w placówce.
4. organizacjami i instytucjami zajmującymi się statutowo pomocą dziecku i rodzinie, działającymi w środowisku rodziców dzieci,
5. parafiami Kościoła Katolickiego i jednostkam organizacyjnymi kościołów i związków wyznaniowych,
6. kierowanie procesem, wychowawczym powierzonych przez dyrektora dzieci, a w szczególności:
- współdziałaniem ze specjalistami w procesie diagnozowania systuacji nowo przyjętego dziecka,
- przygotowaniu i wypełnieniu dokumentacji wynikającej z obowiązujących przepisów prawa,
- sporządzanie karty pobytu tych dzieci oraz opracowanie i modyfikowanie przy udziale dzieci planów pomocy dziecku z porozumieniu z psychologiem, pedagogiem, pracownikiem socjalnym, a także innymi specjalistami a w tym asystentem rodziny.
7. zapewnienie właściwej opieki medycznej, dostosowanie do indywidualnych potrzeb wychowanka, w szczególnośi w zakresie współpracy z lekarzem pierwszego kontaktu i lekarzami specjalistami,
8. uczestniczenie w pracach zespołu do spraw okresowej oceny sytuacji dziecka.
9. realizacji zadań wynikających z ustaleń zespołu metodycznego.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.09.2022
Wynagrodzenie brutto: od 3 980 PLN
Opis wynagrodzenia: brutto
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: wychowawca w placówkach oświatowych, wsparcia dziennego, wychowawczych i opiekuńczych oraz instytucjach pieczy zastępczej
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
Uprawnienia:
  • Doświadczenie mile widziane

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie wyższe: na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Umiejętność pracy z dzieckiem , rodziną , praca w zespole. Znajomość języka obcego. Mile widziane: doświadczenie zawodowe, prawo jazdy kat.B

NIP: 7773370292
Adres: BŁAŻEJEWSKA 63a, 62-035 Kórnik, powiat: poznański, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 61-8170-206
E-mail: domdziecka@ddkornik.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Dokumenty potwierdzające prawo wykonywania zawodu wychowawcy )zgdnie z art. 98. 1.1 ustawy z dnia 09 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2011r. Nr 149, poz.887)
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail, Termin: tel. umówienie spotkania, kontakt mailowy