Nauczyciel przedszkola - Wronki, wielkopolskie

Data dodania: 2022-06-28
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Szamotułach
Pracodawca: AGNIESZKA CIEPLIK
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna

Numer oferty: StPr/22/0515

Miejsce pracy: PLAC TARGOWY 2, 64-510 Wronki, powiat: szamotulski, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: a) Ogólne:
- przestrzeganie czasu pracy ustalonego z pracodawcą,
- przestrzeganie regulaminu pracy ustalonego w placówce,
- przestrzeganie przepisów i zasad bhp i ppoż.,
- dbanie o dobro placówki, chronienie jego mienia oraz
zachowywanie w tajemnicy informacji, których
ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę,
- przestrzeganie zasad współżycia społecznego,
- dbanie o estetykę i godność zawodu nauczycielskiego:
poczucie obowiązku, odpowiedzialność i zaangażowanie
w pracę na rzecz placówki,
- informowanie przedszkola o ewentualnych
nieobecnościach w celu zorganizowania zastępstw,

b) Opiekuńczo - wychowawcze:
- zapewnienie pełnego bezpieczeństwa dzieciom,
- inicjowanie i wdrażanie działań prozdrowotnych
i profilaktycznych,
- stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności dzieci,
- wpływanie na adaptację dzieci w przedszkolu,
- znajomość dzieci i ich możliwości psychofizycznych oraz
ich środowiska rodzinnego,
- przestrzeganie organizacji pobytu dziecka w przedszkolu
uwzględniając możliwości psychofizyczne wychowanków,
- systematyczne planowanie pracy opiekuńczo-
dydaktyczno-wychowawczej,
- stawianie potrzeb dziecka na pierwszym miejscu
i tworzenie klimatu akceptacji,
- zwracanie uwagi na wygląd swoich wychowanków
w ciągu całego dnia i przy oddawaniu dziecka do domu,
- dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci,
- respektowanie praw dziecka,
- umiejętne rozwiązywania konfliktów dziecięcych,
- stwarzanie okazji do pokonywania trudności i radzenia
sobie przez dziecko w sytuacjach nowych,
- wypracowanie systemu wychowawczego
akceptowanego przez rodziców,
- stosowanie urozmaiconych form współpracy z rodziną,

c) Organizacja pracy i realizacja zajęć:
- terminowe i zgodne z programem rozwoju placówki
sporządzanie planów,
- właściwy dobór programu pracy i sposób jego realizacji,
- wprowadzanie innowacyjnych działań w zakresie opieki,
wychowania i nauczania,
- poprawność merytoryczna i metodyczna prowadzonych
zajęć,
- wykonywanie niezbędnych pomocy dydaktycznych na
zajęcia,
- indywidualizacja oddziaływań oparta na znajomości
dziecka, jego możliwości i potrzeb, zgodna z prowadzoną
diagnozą,
- umiejętność i sposób stymulacji rozwoju dziecka,
- praca indywidualna z dziećmi zdolnymi oraz mającymi
określone trudności, zindywidualizowanie oddziaływań,
podmiotowe traktowanie wychowanków, wykorzystanie
zaciekawienia i aktywności dziecka,
- stosowanie ciągłości oddziaływań dydaktyczno
wychowawczych,
- współpraca ze specjalistami (logopeda, psycholog itd.),
- efektywne wykorzystanie czasu prowadzonych zajęć
(dostosowanie tempa zajęć do możliwości dzieci,
włączanie dzieci do współorganizowania zajęć),
- odpowiedni dobór treści, form i metod pracy do
możliwości rozwojowych dzieci,
- dobór atrakcyjnych tematów i literatury dla dzieci,
wykazywanie się inwencją twórczą,
- systematyczna realizacja planu miesięcznego oraz planu
rozwoju placówki,
- pisemne opracowywanie, na każdy miesiąc rozkładu
materiału ustalonego obowiązującym programem w celu
rytmicznej realizacji,
- zapisy w dzienniku,
- dokumentowanie obserwacji dzieci i diagnozowania ich
rozwoju,
- dokumentowanie kontaktów z rodzicami,
- dokumentowanie współpracy ze szkołą,
- terminowość prowadzenia dokumentacji zgodnie
z zaleceniami dyrektora przedszkola,

d) Dbałość o warsztat pracy:
- funkcjonalne urządzenie i wyposażenie sali,
- dbałość o estetykę, czystość i porządek w sali,
- pozostawienie sali w porządku po skończonej pracy,
- przejawianie troski o powierzony sprzęt, środki
dydaktyczne, urządzenia oraz materiały niezbędne do
prowadzenia zajęć,
- odpowiedni sposób gromadzenia i przechowywania
pomocy dydaktycznych,
- dekorowanie sali w związku z uroczystościami
obchodzonymi w przedszkolu,
- zapewnianie różnorodności i zmienności kącików
zainteresowań.

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.09.2022
Wynagrodzenie brutto: od 3 650 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: nauczyciel przedszkola
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

  • wyższe (w tym licencjat), inne, kierunek: pedagogika Wczesnoszkolna i Przedszkolna
Uprawnienia:
  • książeczka sanepidu
  • sumienność
  • komunikatywność
  • otwartość na działanie w zespole
  • mile widziane doświadczenie zawodowe

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: - wykształcenie wyższe (pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna),
- mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi bądź doświadczenie na podobnym stanowisku,
- sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków,

NIP: 7831580535
REGON: 634609776
Adres: Aroniowa 18, 62-090 Bytkowo, powiat: poznański, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Dominika Janik
Nr telefonu: 606 332 056
E-mail: wronki@senso-szkraby.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty:
- CV,
- skierowanie,
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail