Specjalista ds. księgowości budżetowej - Halinów, mazowieckie

Data dodania: 2022-04-14
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim
Pracodawca: Urząd Miejski w Halinowie
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/22/416

Miejsce pracy: Spółdzielcza 1, 05-074 Halinów, powiat: miński, woj: mazowieckie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1) Prowadzenie ewidencji księgowej oraz rozliczeń z organem podatkowym w zakresie podatku
od towarów i usług VAT Urzędu Miejskiego w Halinowie oraz Gminy Halinów,
2) Sporządzanie JPK Urzędu Miejskiego w Halinowie,
3) Sporządzanie oraz przekazanie do Urzędu Skarbowego scentralizowanego jednolitego pliku
kontrolnego, na podstawie jednostkowych plików kontrolnych /JPK/,
4) Ustalanie prewspółczynnika i współczynnika stosowanego do odliczeń podatku naliczonego
od faktur zakupu,
5) Identyfikacja oraz raportowanie do organów podatkowych schematów podatkowych,
6) Wystawianie faktur VAT, faktur korygujących i not korygujących związanych z działalnością
urzędu i gminy,
7) Prowadzenie ewidencji analitycznej dochodów budżetowych podlegających obowiązkowi
fakturowania w zakresie m. in. najmu i dzierżawy,
8) Ustalanie należności, dochodów wykonanych, zaległości i nadpłat z tytułu ewidencjonowanych
dochodów oraz ich uzgadnianie z ewidencją syntetyczną na koniec każdego miesiąca,
9) Naliczanie i ewidencja odsetek od nieterminowych wpłat przynajmniej na koniec każdego
kwartału oraz rozliczanie nadpłat,
10) Prowadzenie egzekucji zaległości z tytułu ewidencjonowanych dochodów,
11) Rozliczanie dotacji przekazywanych przez Gminę na zadania zlecone do realizacji podmiotom
nienależącym do sektora finansów publicznych (NGO),
12) Ewidencja majątku Gminy /w tym: ewidencja analityczna środków trwałych, wartości
niematerialnych i prawnych, pozostałych środków trwałych/,
13) Sporządzanie sprawozdania z mienia komunalnego,
14) Ewidencja księgowa Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, sum depozytowych oraz
projektów współfinansowanych ze środków unijnych,
15) Dekretacja dowodów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
16) Sporządzenie sprawozdawczości budżetowej oraz z zakresu operacji finansowych,
17) Współpraca przy sporządzaniu rocznego sprawozdania finansowego jednostki i organu
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 22.04.2022
Wynagrodzenie brutto: od 4 800 PLN
Opis wynagrodzenia: praca w godzinach: poniedziałek 8-17, wtorek-czwartek 8-16. piątek 8-15
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: specjalista do spraw rachunkowości
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Specjalista do spraw rachunkowości (wymagany staż - lata: 3)
Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: lub inne kierunki umożliwiające wykonywanie zadań na danym stanowisku

NIP: 9521471770
REGON: 000541664
Adres: Spółdzielcza 1, 05-074 Halinów, powiat: miński, woj: mazowieckie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 22 7836020 wew. 124
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: 1) List motywacyjny (należy podać numer telefonu lub adres poczty elektronicznej do kontaktu w sprawie postępowania rekrutacyjnego).
2) Kwestionariusz osobowy kandydata.
3) Kopie dokumentów poświadczających wymagane wykształcenie.
4) Kopie dokumentów poświadczających posiadane kwalifikacje i umiejętności.
5) Kopie świadectw pracy.
6) Oświadczenia o:
a) niekaralności;
b) nieposzlakowanej opinii;
c) pełnej zdolności do czynności prawnych;
d) korzystaniu z pełni praw publicznych;
e) wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych innych niż wymienione w art. 221 ustawy z 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy do celów rekrutacyjnych;
f) wyrażeniu wyraźnej zgody na przetwarzanie szczególnych kategorii danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 2 lit. a) RODO.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon