Mechanik lotniczy - Pyrzowice, śląskie

Data dodania: 2022-02-16
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach
Pracodawca: kontakt przez PUP
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie zawodowe
Znajomość języków: angielski, w mowie - C2 - biegły, w piśmie - C2 - biegły

Numer oferty: StPr/22/0196

Miejsce pracy: Pyrzowice, powiat: tarnogórski, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. Obsługa statków powietrznych od strony technicznej w celu utrzymania ciągłej zdatności do lotu z rozróżnieniem na obsługę bazową oraz obsługę liniową:
a) wykonywanie zleconych zadań wchodzących w skład zaplanowanej obsługi bazowej (ciężkiej) i liniowej, na bieżąco usuwanie usterek pod nadzorem Licencjonowanego Personelu Poświadczającego:
-inspekcja oraz weryfikacja poszczególnych stref, systemów oraz podzespołów samolotu pod kątem uszkodzeń, usterek, zużycia w czasie oraz poprawności funkcjonowania,
-poprawne korzystanie z dokumentacji technicznej samolotu poprzez czytanie ze zrozumieniem (głównie w języku angielskim) i postępowanie zgodnie z zawartą instrukcją, umiejętne korzystanie ze schematów oraz rysunków technicznych stanowiących część dokumentacji technicznej,
-definiowanie oraz usuwanie usterek, poprzez naprawę lub całkowitą wymianę zamówionych uprzednio elementów oraz części statku powietrznego zgodnie z obowiązującą dokumentacją techniczną,
-aktywny udział podczas wykonywania testów na systemach i podzespołach, na których prowadzone były prace naprawcze,
-wykonywanie modyfikacji systemów i instalacji statku powietrznego zgodnie z zaleceniami operatora oraz producenta.
b) raportowanie wykonanych czynności zgodnie z obowiązującymi wewnątrz firmy, jak i instrukcjami przekazanymi przez operatora.
c) umiejętne obchodzenie się z częściami lotniczymi. W przypadku zdemontowanych elementów, opisanie statusu części oraz po akceptacji Mechanika Lotniczego Poświadczającego przekazanie ich dalszym komórkom.
2. umiejętne obchodzeni się z powierzonym sprzętem oraz narzędziami niezbędnymi do obsługi statku powietrznego. Kontrola stanu faktycznego narzędzi, daty kalibracji i raportowanie wszystkich zaistniałych niezgodności do dopowiedzianej komórki.
3. przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa lotniczego, zasad wynikających z MOE i procedur wewnętrznych firmy, instrukcji PPOŻ oraz zasad BHP.
4. wykonywanie innych czynności zlecanych przez Zarząd i bezpośredniego przełożonego.
5. Przestrzeganie Regulaminów obowiązujących w Spółce i innych wewnętrznych regulacji w tym, procedur właściwych dla danego obszaru Spółki.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Data rozpoczęcia: 01.04.2022
Data zakończenia: 31.03.2025
Wynagrodzenie brutto: od 4 000 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: mechanik lotniczy obsługi technicznej
Typ propozycji: praca w wolne dni
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Zawody:
  • Mechanik lotniczy obsługi technicznej (wymagany staż - lata: 5)
Wykształcenie:
  • średnie zawodowe
Znajomość języków:
  • angielski, w mowie - C2 - biegły, w piśmie - C2 - biegły
Uprawnienia:
  • Prawo jazdy kat. B

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: licencja Part-66, Kurs HF; Kurs FTS; Kurs EWIS; Udokumentowana historia zatrudnienia;
doświadczenie w pracach blacharskich na samolotach;
biegła znajomość obsługi komputera (Excel; Word; Amos; AirN@v).

NIP: 6451002139
REGON: 272332180
Krótki opis działalności gospodarczej: Naprawa i konserwacja statków powietrznych i statków kosmicznych
Sposób aplikowania: za pośrednictwem urzędu
Adres: Towarowa 1, 42-600 Tarnowskie Góry, powiat: tarnogórski, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Pośrednik pracy
Nr telefonu: 322855038
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: Wymagane skierowanie z PUP.