Praca - newsy

Ukończenie renomowanej wyższej uczelni nie zawsze jest gwarancją zdobycia interesującej i dobrze płatnej pracy. Wśród polskich magistrów stale rośnie liczba bezrobotnych.
SDA Bocconi School of Management i włoska marka dóbr luksusowych Bulgari połączyły swoje siły i ekspertyzę aby utworzyć nową specjalizację w biznesowym zarządzaniu luksusem (luxury business management).
Ponad 210 praktyk, nagrody dodatkowe o wartości 150 000 złotych, nowa strona internetowa.
Wystartował konkurs stażowy „PRaktykuj za granicą”. Do udziału w VIII już edycji Instytut Monitorowania Mediów zaprasza wszystkich studentów interesujących się PR-em i komunikacją społeczną. Na zwycięzców czekają staże w renomowanych agencjach PR w Londynie i Brukseli oraz nagrody rzeczowe. Prace można nadsyłać do 31 marca.
Już 24 lutego w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędą się Targi Pracy i Praktyk Studenckich. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Akademickie Biuro Karier WSB oraz Filie Młodzieżowych Biur Pracy w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej oraz Mobilne Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej.
Po raz kolejny organizacje studenckie i koła naukowe mogą wziąć udział w programie grantowym – Pracownia Działań Lokalnych Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Do tej pory LOB dofinansował ponad 50 projektów z całej Polski. 1 lutego 2011 rozpoczyna się zaś nabór w edycji wiosennej.
W ostatnich latach karierę w naszym kraju robi pojęcie społecznej odpowiedzialności. Odpowiedzialny biznes, odpowiedzialna firma, odpowiedzialny pracodawca – coraz więcej instytucji na każdym kroku pragnie pochwalić się stosowaniem dobrych praktyk, czy to wobec własnych pracowników, czy to wobec społeczeństwa.
Rozpowszechnianie elastycznych form zatrudnienia w określanych branżach, czy na określone rodzaje stanowisk, przestaje być konieczne.
Menedżerowie IT są coraz częściej niezbędnym elementem struktury pracowniczej w każdej firmie. Ich kompetencje wykraczają daleko poza znajomość twardych zagadnień technicznych. Podobnie jak menadżerowie innych specjalności muszą posiąść cały szereg umiejętności miękkich: od organizacyjnych po przywódcze.
Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna w Warszawie prowadzi nabór na studia podyplomowe. Oferta edukacyjna jest bardzo szeroka, przygotowana z myślą o tych, którzy chcą zdobyć nowy, przyszłościowy zawód oraz o tych, którzy chcą po prostu podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć swoją szansę na rynku pracy.
Rozpowszechnianie elastycznych form zatrudnienia w określanych branżach, czy na określone rodzaje stanowisk, przestaje być konieczne. To, że pracownicy produkcyjni często zatrudniani są przez zewnętrzne agencje pracy tymczasowej, a następnie w okresach wzmożonej produkcji oddelegowywani do danej firmy, raczej nikogo już nie zaskakuje. Korzyści płynące z „outsourcowania” zarówno procesu rekrutacyjnego, jak również procesu zarządzania i administracji dużą liczbą pracowników w sposób, który odpowiada zmiennym cyklom produkcyjnym, znacznie przekraczają koszta takiego rozwiązania.
Należy znać języki obce, jeśli chce się cokolwiek znaczyć na rynku pracy. Znajomość języków jest ponadto bardzo cennym narzędziem mobilności zawodowej i komunikacji międzykulturowej. To nieodłączny element w drodze do osiągnięcia sukcesu zawodowego.
Nie jest trudnym zadaniem odzyskanie nadpłaconego podatku we własnym zakresie. Ale korzystając z usług specjalistów w tej dziedzinie, masz pewność, że nie będziesz musiał się przedzierać przez biurokrację w obcym kraju, a stosy dokumentów nie zawrócą Ci w głowie.
Fizjoterapia należy do dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny. Jest to metoda leczenia, która obejmuje: leczenie ruchem, czyli kinezyterapię, masaż oraz fizykoterapię, tj. wykorzystanie środków fizykalnych jak np.: laser, pole magnetyczne, pole elektryczne w procesie leczenia. Gdzie zdobyć taki zawód? W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania COPERNICUS we Wrocławiu.
Od stycznia 2011 CITTRU uruchamia nowy projekt „System naczyń połączonych – firma akademicka szansą rozwoju kariery”.
Ponad 600 ofert pracy z dziedziny e-Commerce opublikowali pracodawcy na stronach największych polskich internetowych serwisów rekrutacyjnych. Poszukiwani są m.in. programiści PHP
i JAVA, eksperci ds. marketingu internetowego, testerzy, specjaliści od płatności internetowych, konsultanci sprzedaży B2B i pracownicy telefonicznych biur obsługi klienta.
Lepsze zarobki, szkolenia, ubezpieczenie medyczne czy karty sportowe to tylko kilka powodów, dla których Polacy cenią sobie pracę w zagranicznych firmach. Nie brak jednak ciemniejszych stron korporacji.
W dzisiejszym świecie coraz częściej zacierają się granice pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.
Nordic walking, kamienie wulkaniczne, stemple ziołowe, a może chińska bańka - Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku zaprasza na kursy specjalistyczne, pozwalające zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe oraz pogłębić wiedzę i umiejętności w interesujących dziedzinach.
Raport „Pasje Młodych Liderów IT” przygotowany przez polski oddział Tieto Corporation, producenta i integratora oprogramowania, wskazuje, iż sama wysokość pensji już nie wystarczy by przyciągnąć do firmy najlepszych specjalistów branży IT.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Trochę humoru przed pracą:)
Mężczyzna z tikiem nerwowym zgłasza się na stanowisko przedstawiciela handlowego w wielkiej firmie. Pracodawca przegląda papiery i mówi:
- To fenomenalne. Ukończył Pan najlepsze szkoły. Pańskie rekomendacje są wyśmienite, a doświadczenie nieporównywalnie wysokie. Normalnie zatrudnilibyśmy Pana bez zastanowienia. Niestety przedstawiciel handlowy to bardzo reprezentacyjna pozycja i obawiam się, że swoim nieustannym mruganiem odstraszy Pan potencjalnych klientów. Przykro mi...Nie możemy Pana zatrudnić.
- Zaraz, chwileczkę - wola kandydat - Jak wezmę dwie aspiryny to mi minie!
- Naprawdę? To wspaniale! Może mi to Pan zademonstrować?
Facet sięga do kieszeni marynarki i zaczyna wyciągać prezerwatywy we wszystkich możliwych rodzajach i kolorach: czerwone, zielone, pudrowane, ... a wreszcie znajduje aspirynę. .Otwiera pudełko, łyka dwie i... przestaje nerwowo mrugać
- No cóż, to super - odparł po chwili pracodawca - ale to bardzo poważna firma i nie pozwalamy sobie na kobieciarzy wśród pracowników.
- Kobieciarzy? Co Pan ma na myśli? Jestem człowiekiem szczęśliwie żonatym!
- To skąd te wszystkie kondomy?
- Ach to... Proszę spróbować kiedyś wejść do apteki i, nieustannie mrugając, poprosić o aspirynę...
Polityka Prywatności