Praca - artykuły, informacje

tag
Proces rekrutacyjny to działanie złożone, wieloetapowe. Jednym z jego kluczowych elementów obok identyfikacji osób, które potencjalnie mogą być zainteresowane udziałem w procesie, jest wstępna rozmowa. To moment w którym możemy zadeklarować chęć udziału w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym lub uznać, że nie jesteśmy gotowi na zmianę. Jednak, jak wynika z naszej praktyki, część kandydatów, z racji trudności w podjęciu ostatecznej decyzji, pozostaje w swego rodzaju „próżni rekrutacyjnej”. Takie działanie nie tylko utrudnia pracę rekrutrowi, ale i szkodzi wizerunkowi kandydata.
Dla 97% kandydatów postawa firmy podczas rekrutacji ma wpływ na to, czy będą do niej aplikować po raz kolejny - wynika z badania międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl. Jakie są najczęstsze grzechy rekruterów?
Portal Praca.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników badanie dotyczące opinii kandydatów na temat budowania przez firmy marki pracodawcy. Jedynie 18% ankietowanych potwierdza, że firma w której aktualnie pracują dba o dobry wizerunek w oczach pracowników.
Długi czas oczekiwania na odpowiedź od osoby rekrutującej sprawia, że kandydaci są rozczarowani procesem rekrutacji. Według badań przeprowadzonych na zlecenie ZapraszamNaRozmowe.pl twierdzi tak blisko 40% Polaków. Remedium na ten problem może być przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej w formie wideo.
Dojście do gabinetu za rękę z rekruterem, pomoc mdlejącemu rozmówcy oraz ewakuacja i rozłożenie ze strażakami skokochronu – taki sposób na wyselekcjonowanie najlepszego kandydata spośród 1734 aplikacji wybrała firma Heineken. Nie jest to odosobniony przykład niestandardowej rekrutacji. By uniknąć przygotowanych wcześniej odpowiedzi na szablonowe pytania, firmy coraz częściej stawiają aplikujących przed niekonwencjonalnymi sprawdzianami.
Polacy coraz odważniej wysyłają swoje CV do zagranicznych firm i korporacji. Wykształcenie, wiedza i doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że są oni coraz bardziej konkurencyjni na europejskim i światowym rynku pracy. Kluczem do sukcesu jest jednak nie tylko imponujący życiorys, ale też sposób jego prezentacji. Jak dobrze wypaść przed pracodawcą, którego oczekiwania mogą dalece odbiegać od znanych nam z Polski standardów rekrutacji?
Quiz rekrutacyjny w formie gry, budowanie interaktywnej postaci kandydata oraz warsztaty to tylko część tego, co czeka na prawdziwych miłośników piwa szukających ciekawej pracy z wykorzystaniem social mediów. Kompania Piwowarska prowadzi właśnie oryginalną rekrutację dla osób, które chcą dołączyć do zespołu nowego portalu Beerlovers.pl.
Jak obecnie wygląda nabór w branży IT? Czego można się spodziewać? Jakich błędów nie popełniać? Na te pytania odpowiada Anna Józwik, menadżer ds. rekrutacji w Gemiusie.
Przeprowadzenie rekrutacji ekspresowej pracowników, których kompetencje spełniają kryteria pracodawców jest możliwe. Wymaga jednak spełnienia kilku czynników, do których zdaniem ekspertów agencji zatrudnienia Manpower należy wsparcie zespołu doświadczonych konsultantów, znajomość rynku pracy oraz posiadanie bogatej bazy potencjalnych kandydatów.
Podejmowanie pracy tymczasowej, w sezonie wiosenno/letnim, jest coraz bardziej popularne. Zatrudnienie oferowane przez agencję pracy tymczasowej, oprócz dodatkowego źródła dochodu, pozwala także na zgromadzenie wartościowego doświadczenia. Aplikując na tego typu stanowiska warto zapoznać się z prowadzonym przez agencje procesem rekrutacji.
Każdy bezrobotny lub osoba chcąca zmienić swoje dotychczasowe zatrudnienie może bez wychodzenia z domu zapoznać się z ofertą rekrutacyjną pracodawców. Wszystko dzięki Wirtualnym Targom Pracy, które potrwają do 19 kwietnia.
Dynamiczny wzrost, 3 miliony klientów dziennie, ponad 1900 sklepów, 9 centrów dystrybucyjnych. Ty też możesz uczestniczyć w projektach, które będą miały wpływ na rozwój jednej z największych firm w Polsce, niekwestionowanego lidera branży. Ruszyła rekrutacja do programu Dojrzewalnia Talentów.
Jak wynika z analizy badań przeprowadzonych na zlecenie www.monsterpolska.pl przez firmę Mareco, największe szanse na zatrudnienie mają kandydaci, którzy szukają pracy on-line. Ponad 42% ankietowanych pracodawców stwierdziło, że poszukuje kandydatów przede wszystkim za pośrednictwem sieci.
Wolontariat trwa 12 miesięcy. Rozpoczyna się we wrześniu, a kończy w sierpniu następnego roku. Projekty, w których mogą pracować wolontariusze, związane są z miejscami pamięci narodowej, ośrodkami edukacyjnymi oraz grupami ludzi wymagającymi różnorodnej pomocy.
Od 26 września do 21 października w dwudziestu jeden polskich miastach rusza kolejna rekrutacja do AIESEC – największej organizacji studenckiej na świecie, działającej w 110 krajach i zrzeszającej ponad 50 000 studentów. Ci, którzy zainteresowani są działalnością organizacji mogą skorzystać ze spotkań informacyjnych na temat AIESEC oraz bezpłatnych szkoleń zorganizowanych w tym czasie, w ramach tzw. AIESEC Week.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności