Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Praca - artykuły

Jeśli firmy nie zaczną proponować rozwiązań ułatwiających pracę kobietom, będą miały coraz większe kłopoty ze znalezieniem kadry.
Portal Praca.pl zapytał swoich użytkowników jak długo szukają pracy. Wyniki napawają optymizmem – co czwartemu ankietowanemu znalezienie ostatniej pracy zajęło mniej niż miesiąc, a co piąty użytkownik portalu odpowiedział, że praca sama go znalazła.
Jak dostać zaproszenie na rozmowę o pracę? Wysłać CV, które pokazuje, że jesteśmy zdolni, doświadczeni i chętni do pracy. Brzmi prosto. Jednak w praktyce często robimy dokładnie na odwrót.
Prawie połowa Polaków (47%) jest gotowa wyjechać do pracy za granicę – wskazuje raport[1] dostarczony przez grupę Paylab, której członkiem jest serwis MonsterPolska.pl. Kolejne 22% rozpatruje taką możliwość przy sprzyjających warunkach. A tylko co trzeci Polak całkowicie wyklucza emigrację ekonomiczną.
Częste wyjazdy do klientów, praca pod presją czasu, późne powroty do domu. Jeśli jesteś przedstawicielem handlowym, kurierem albo masz inny zawód, który sprawia, że dużo podróżujesz autem, narzędziem, które ułatwi ci wykonywanie codziennych obowiązków może okazać się SkyCash – bezpłatna aplikacja mobilna. Dzięki niej bez wychodzenia z samochodu zapłacisz za parkowanie w płatnej strefie.
Specjaliści IT to aktualnie najbardziej poszukiwana grupa pracowników na rynku, która ze względu na swoją pozycję dyktuje warunki współpracy pracodawcom. Oprócz wysokości wynagrodzenia oraz
możliwości rozwoju informatycy coraz więcej wagi przywiązują do formy zatrudnienia. Na jakich warunkach firmy mogą współpracować ze specjalistami IT i które z rozwiązań będą najbardziej optymalne również dla pracodawców?
Rozwój nowoczesnych technologii oraz zmiany w tradycyjnym postrzeganiu kariery zawodowej przez społeczeństwo mają swoje odzwierciedlenie w rynku pracy, który całkiem gładko przyswaja nowości i dynamicznie na nie reaguje. Inicjatorami tej ewolucji są w dużej mierze sami pracownicy, którzy stwarzają sobie zarówno nowe możliwości, jak i nieznane dotąd wyzwania. Początek roku 2017 pokazuje nam, w jakim kierunku zmierza sektor zawodowy, które zjawiska zyskują na popularności i czego oczekujemy od swojego miejsca pracy.
Portal Praca.pl przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę dotyczącą zmiany pracy z wyższego stanowiska na niższe. Wyniki wskazują, że zarówno kobiety jak i mężczyźni nie mieliby problemu z podjęciem pracy na niższym, niż obecnie zajmowane, stanowisku.
Jeśli pośród bieli, niedającej za wygraną w tym roku zimy, zaczynasz zauważać coraz większe ilości czerwieni i różu – nabierasz podejrzeń. Kiedy witryny sklepowe i Internet zaczynają zalewać Cię falą serduszkowych ofert – masz pewność – zbliżają się Walentynki. Przez jednych znienawidzone – jako przesyt słodyczy i kiczu, przez innych wyczekiwane – jako święto miłości i jej wyrażania. A jak wyrażać miłość, zauroczenie czy inne bliskie relacje? Najprościej – pocałunkami! ;) I to właśnie z okazji Walentynek serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl postanowił zapytać, jak to jest z tym całowaniem. Ale nie takim zwykłym… tylko całowaniem się z kolegą lub koleżanką z pracy. Ciekawi wyników ankiety?
Osoby po 30-stce, zawiedzione studiami i niesatysfakcjonującą pracą, albo rodzice na urlopach wychowawczych - to nie jedyne grupy społeczne, które mają realne szanse na zdobycie zawodu programisty i niezłej pensji.
Stres związany z pracą dotyka niemal każdego z nas i jest powszechnym problemem, ale także jednym z głównych powodów absencji pracowników. Stres może być pozytywnym zjawiskiem dopóki nas mobilizuje do działania. W przypadku gdy zaczyna działać na pracownika destrukcyjnie traci na tym nie tylko firma, ale cała gospodarka.
Najpewniej jeszcze nie w głowie ci walentynkowe amory. Jeśli jednak chciałbyś zarobić przy okazji Święta Zakochanych, to już powinieneś/powinnaś rozglądać się za ogłoszeniami. Najbliższe tygodnie to czas, w którym możesz liczyć na walentynkowe oferty pracy. Podpowiadamy, gdzie ich szukać i jakie obowiązują stawki.
Czy wiesz, że wg najnowszego raportu firmy rekrutacyjnej Hays Poland, firmy najczęściej poszukują programistów a średnie wynagrodzenie wynosi ponad 6 tys. brutto? Jeśli więc lubisz pracę przy komputerze, myślisz nad zmianą zawodu lub zdobyciem nowych umiejętności sprawdź ofertę naszych kursów.
Specjaliści i menedżerowie są coraz bardziej otwarci na przeprowadzkę za pracą. Za najbardziej atrakcyjną destynację pracownicy uznali Wrocław. Relokacja zawodowa do stolicy Dolnego Śląska byłaby interesująca dla 39% z nich. 36% badanych przez firmę rekrutacyjną Antal chętnie przeprowadzi się zaś do Trójmiasta. Nadmorska aglomeracja wyprzedziła w tym roku Warszawę (31%). Rekordowo mało Polaków rozważa obecnie migrację za granicę, ale za to zyskuje na znaczeniu chęć zwiedzania świata poprzez pracę – dodają eksperci Work Service.
W nowocześnie zarządzanych firmach osoby odpowiedzialne za zatrudnianie i rozwój pracowników nie są już postrzegane jako specjaliści administracyjni. Dziś oczekuje się, że „haerowiec” będzie dla zarządu partnerem, a nawet doradcą w kwestiach mających wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Czy jednak sami specjaliści ds. human resources są na to przygotowani?
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Praca w Anglii


Work_UK_220.jpg

Podatki


Tax-Pol-220_1.jpg

Szkoły policealneNauka języka za granicą
EF_Education_First_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura