Pracownik socjalny - Zabór, lubuskie

Data dodania: 2024-01-05
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Zielonej Górze
Pracodawca: Ośrodek Pomocy Społecznej w Zaborze
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/24/0037

Miejsce pracy: Lipowa 15, 66-003 Zabór, powiat: zielonogórski, woj: lubuskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: świadczenie pracy socjalnej w środowisku lokalnym, przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych, dokonywanie analizy, diagnozy i oceny zjawisk indywidualnych i społecznych, a także formułowania opinii w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, rodzinom, grupom i społecznościom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyna ich trudnej sytuacji lub zaspokajać niezbędne potrzeby życiowe, pomoc w uzyskaniu dla osób rodzin lub rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej specjalistycznego poradnictwa, terapii lub innych form pomocy w zakresie możliwości rozwiązywania problemów przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe, udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej, pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych, współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania problemów oraz skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie konsekwencji ubóstwa, inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuacje życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin, współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia; inicjowanie lub współuczestniczenie w działaniach profilaktycznych nakierowanych na zapobieganie lub łagodzenie problemów społecznych
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.02.2024
Wynagrodzenie brutto: od 4 700 do 5 000 PLN
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Typ propozycji: praca stała
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: wyższe, praca socjalna, pedagogika, psychologia,politologia, socjologia, nauki o rodzinie - najlepiej w zakresie pracy socjalnej, prawo jazdy

NIP: 9730715526
REGON: 977927683
Adres: Lipowa 15, 66-003 Zabór, powiat: zielonogórski, woj: lubuskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Jolanta Salewicz-Woźniak
Nr telefonu: 68321 83 15
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: -
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon