Praca - newsy

Offshore może być przyszłością, ale musimy zadbać o pracowników. Ważny apel do szkół branżowych
Wydarzenie odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada w formie hybrydowej.
Rekruter, analizując nadesłane życiorysy, opiera się na przeszłości zawodowej kandydata. Często to właśnie na podstawie poprzednich miejsc pracy ocenia, czy dana osoba nadaje się do pracy na określonym stanowisku, czy też nie. Dlatego istotne w tym procesie są referencje, czyli opinia poprzedniego pracodawcy o pracowniku. Jakie konkretnie mają znaczenie? Sprawdźmy!
Do głównych zadań project managera należy szeroko pojęte zarządzanie projektami. Osoba na tym stanowisku musi czuwać nad wszystkimi etapami powstawania projektu, począwszy od jego planowania, przez kontrolę budżetu, zarządzanie zespołem, aż po monitorowanie finalnego efektu. Jaki zatem powinien być idealny project manager, by współpraca w zespole układała się pomyślnie? Sprawdźmy!
Pandemia koronawirusa sprawiła, że większość firm musiała wprowadzić możliwość wykonywania pracy zdalnie. Mimo uspokojenia się sytuacji niektóre spółki nadal pozwalają pracownikom na pracę zdalnie z domu. Taka sytuacja wiąże się z koniecznością urządzenia miejsca w domu. Jak to zrobić? Podpowiadamy!
Szukasz pracy i zastanawiasz się, jak powinno wyglądać prawidłowo napisane CV? W 2023 roku rekruterzy cenią sobie przede wszystkim minimalizm, dlatego ważne jest uwzględnienie najważniejszych informacji w lapidarnej formie. Chociaż wymagania dotyczące dokumentów aplikacyjnych wciąż się zmieniają, główne punkty CV w 2023 są takie same, jak w latach poprzednich. Sprawdź, jak napisać je prawidłowo!
W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się narzędzia sprawdzające indywidualne predyspozycje do zawodu, w tym także mocne strony i talenty. Przykładem jest Test Gallupa, który jest przydatny w kontekście rozwoju osobistego i zawodowego. Poznaj zatem najważniejsze informacje na jego temat i przekonaj się, dlaczego warto go wykonać!
Na lekcjach przedsiębiorczości młodzi ludzie zwykle dowiadują się o konieczności pisania listów motywacyjnych do potencjalnych pracodawców. Co to jest zatem list motywacyjny? Taki dokument uzasadnia, dlaczego uważamy się za odpowiedniego kandydata na dane stanowisko. Czy pracodawcy wymagają obecnie listów motywacyjnych, czy raczej jest to przeżytek? Poszukajmy odpowiedzi.
Praca w korporacji często kojarzy się z tzw. wyścigiem szczurów oraz presją ze strony przełożonych. Nie zawsze pokrywa się to jednak z prawdą! Pracowanie w dużych firmach może nieść ze sobą duże benefity, które pozwalają pracownikom rozwijać się i zdobywać nowe doświadczenie. Sprawdź, dlaczego warto pracować dla dużych korporacji!
Wśród technologii IT rozwijających się w błyskawicznym tempie warto wyróżnić Big Data. Obecnie specjaliści zajmujący się tym obszarem IT nie mogą narzekać na brak intratnych propozycji zatrudnienia. Ta technologia wpłynęła również na zapotrzebowanie na konkretne zawody oraz rozwój wielu sektorów gospodarki. Sprawdź, jak zmieniła rynek pracy!
Wraz z rozwojem nowych technologii ulega zmianie zapotrzebowanie na określone grupy pracownicze. Coraz częściej ludzi zastępują maszyny oraz inteligentne urządzenia, a firmy oszczędzają pieniądze, ponieważ nie muszą wdrażać ani zatrudniać dodatkowego personelu. Jakie zawody prawdopodobnie znikną z rynku pracy w najbliższych dekadach?
Serwisy z ogłoszeniami już dawno przejęły rolę tradycyjnych, papierowych gazet. Za ich pośrednictwem można sprzedawać i kupować różne przedmioty, znaleźć mieszkanie, czy pracę. Jednak wymaga to nieco zaangażowania i determinacji. Zobacz, czy wiesz, jak skutecznie szukać pracy w internecie!
Prawie co piąty student w Polsce zarabia pomiędzy dwa a trzy tysiące złotych. Drugie tyle otrzymuje między trzy a cztery tysiące złotych miesięcznie. Wzrosła liczba osób, które „na rękę” dostają jeszcze więcej, ale także tych, które zarabiają co najwyżej tysiąc lub dwa – wynika z tegorocznego raportu „Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Najwięcej dobrze zarabiających studentów odnotowano w Bydgoszczy i Toruniu. Nad drugim biegunie znalazło się Trójmiasto, w którym w 2023 r. wykazano największy odsetek studentów zarabiających poniżej tysiąca złotych netto.
Pytanie związane z mocnymi i słabymi stronami kandydata pojawia się na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Rekruterzy chcą w ten sposób sprawdzić, jak dana osoba postrzega swoje wady i zalety i w jaki sposób o nich opowiada. Sprawdź koniecznie, jak opowiadać o swoich mocnych i słabych stronach podczas rozmowy rekrutacyjnej!
Sektor nowoczesnych technologii już od lat należy do najlepiej opłacanych branż. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce rozpocząć karierę właśnie w IT. Pomimo zwiększonego zainteresowania pracą w tej branży, wciąż rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów. Warto zatem zdecydować się na karierę w tym sektorze, stawiając przede wszystkim na praktyczne umiejętności.
Mała Instytucja Płatnicza to instytucja finansowa oferująca usługi płatnicze, między innymi przelewy, płatności kartami i inne usługi finansowe. W odróżnieniu od banków, które są dużymi instytucjami płatniczymi, MIP-y są niewielkie, dzięki temu o wiele łatwiej mogą dostosować swoje usługi do potrzeb klientów.
Na myśl o pierwszym dniu w nowej pracy przechodzą Cię ciarki i nie jesteś w stanie myśleć o niczym innym? Jest to zrozumiałe. Dzień ten jest jednym z najbardziej emocjonujących momentów w życiu! Mimo fali emocji musisz jednak wiedzieć, jak przygotować się do niego i sprawić, by był on w 100% udany. Przedstawiamy Ci kilka wskazówek!
Praca w hipermarkecie to coś więcej niż sama obsługa kasy. To również doradztwo, dbanie o ekspozycję, zapewnianie klientom bezpieczeństwa czy obsługa szeroko pojętego zaplecza sklepu. Jakie są ścieżki rozwoju w sprzedaży detalicznej i dlaczego warto zainteresować się właśnie tą karierą? Oto najpowszechniejsze stanowiska wraz z zakresem ich obowiązków.
Wygoda i oszczędność. Prestiż i atrakcyjna lokalizacja. Mniej biurek, więcej przestrzeni do kreatywnego myślenia i wspólnego spędzania czasu. Biura muszą dostosować się do zmieniających się oczekiwań pracowników. Aby zachęcić zespoły do powrotu do pracy stacjonarnej, nawet w częściowym wymiarze, pracodawcy muszą zaoferować im innowacyjne biuro, skrojone na miarę ich potrzeb.
Ponad 41% Polaków boi się, że sztuczna inteligencja zawładnie światem. Jednocześnie tylko 24% badanych uważa, że roboty mogłyby wykonywać pracę lepiej od nich. Co jeszcze myślimy o czwartej rewolucji przemysłowej, którą zapowiadają eksperci?
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Trochę humoru przed pracą:)
Dyrektor do sekretarki:
- O czym pani teraz myśli, pani Magdo?
- O tym samym co pan, panie dyrektorze.
- Och, świntuszka z pani!
 
Polityka Prywatności