Procedura aplikacyjna

Państwo

Finlandia - aplikacje

Państwo: Finlandia
Języki urzędowe: fiński
Kod telefoniczny: +358
Domena internetowa: .fi / .ax

Jak przebiega procedura aplikacyjna?

Wypełniając zgłoszenie, należy pamiętać, aby zrobić to uważnie. Niekompletne zgłoszenie może nie zostać wzięte pod uwagę. Pracodawca otrzyma prawdopodobnie setki zgłoszeń. Warto zatem dołożyć starań, aby pozytywnie wyróżnić się wśród innych kandydatów.

Długość listu motywacyjnego nie powinna przekraczać jednej strony. W liście należy pokrótce wyjaśnić, co wyróżnia danego kandydata. Warto podać nazwisko oraz dane kontaktowe jednej lub dwóch osób, które mogą udzielić referencji. Pracodawca może chcieć zasięgnąć u nich informacji na temat tego, jakim pracownikiem jest dany kandydat (być może nawet przed rozmową kwalifikacyjną). Należy pamiętać o podpisaniu listu.

Długość CV nie powinna przekraczać dwóch stron A4.

Przed złożeniem spontanicznego zgłoszenia warto zajrzeć na stronę internetową przedsiębiorstwa, aby poznać oferty pracy i najczęściej stosowane przez danego pracodawcę sposoby rekrutacji. Jeżeli rekrutacja odbywa się za pośrednictwem

elektronicznego formularza, należy z niego skorzystać. Ewentualnie można skontaktować się z pracodawcą, korzystając z poczty elektronicznej lub telefonicznie. Jeżeli pierwszy kontakt nastąpił drogą elektroniczną, po upływie około 1 tygodnia należy skontaktować się telefonicznie z przedsiębiorstwem i zapytać, czy osoby kierujące rekrutacją otrzymały zgłoszenie i czy miały czas je rozpatrzyć.

Zwłaszcza w niewielkich przedsiębiorstwach może brakować pracowników, którzy zajęliby się ogłaszaniem wakatów, rozpatrywaniem zgłoszeń, organizowaniem rozmów kwalifikacyjnych itp. Stąd warto skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą i złożyć spontaniczne zgłoszenie na konkretne stanowisko.


data ostatniej modyfikacji: 2014-08-28 08:45:49

źródło: Komisja Europejska, 2014, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego
autorzy: doradcy EURES (sieć europejskich ofert pracy)
boks.jpg

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
nowe_media_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Aula UMK
miniatura WSZOP
miniatura
 
Polityka Prywatności