Procedura aplikacyjna

Państwo

Słowenia - aplikacje

Państwo: Słowenia
Języki urzędowe: słoweński
Kod telefoniczny: +386
Domena internetowa: .si

Jak przebiega procedura aplikacyjna?

Z reguły zgłoszenie składa się z listu motywacyjnego i CV. List motywacyjny powinien skłonić pracodawcę, by ten zechciał zaprosić kandydata na rozmowę kwalifikacyjną. Należy jednak pamiętać, że list motywacyjny nie powinien zawierać zbyt dużo

informacji na temat doświadczenia i kwalifikacji - ich miejsce jest w CV.

Optymalnie CV powinno się składać z nie więcej niż dwóch stron A4, a najlepiej z jednej. Dotychczasowe zatrudnienie powinno być przedstawione w odwrotnym porządku chronologicznym. Podobnie jak wykształcenie i szkolenia, które są opisane w innej części CV.

Aplikację zazwyczaj wypełnia się w języku słoweńskim, jednak pracownicy z innych krajów mogą posłużyć się innym językiem, najczęściej angielskim, niemieckim lub włoskim, szczególnie aplikując na stanowiska dostępne dla osób z zagranicy lub w przedsiębiorstwach międzynarodowych.

Poniżej przedstawiono kilka wskazówek, jak można zwrócić się do pracodawcy na wstępie rozmowy w przypadku aplikowania spontanicznego.

Jestem Państwa klientem od lat i wydaje mi się, że bardzo dobrze znam zakres działalności przedsiębiorstwa. Dlatego też chciałbym zatrudnić się u Państwa.

Być może w niedalekiej przyszłości okaże się, że potrzebny jest współpracownik wyposażony w doświadczenie i umiejętności, które ja posiadam. Chciałbym się krótko przedstawić.

Następnie należy opisać swoje wykształcenie zawodowe, doświadczenie w pracy, umiejętności, osiągnięcia i znajomość języków obcych. Należy uzasadnić swoją przydatność.

data ostatniej modyfikacji: 2014-08-28 08:48:53

źródło: Komisja Europejska, 2014, Dyrekcja Generalna ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego
autorzy: doradcy EURES (sieć europejskich ofert pracy)

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języka za granicą

Przegląd uczelni w Polsce
WSAiB_baner_220x300px.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 07
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności