Serwis Praca za granicą - ogłoszenia - dział praca
Data ważności ogłoszenia: 2010-11-18

Sales Representative - Lithuania

Kraj: Litwa

Our Client, the Stainless Steel Service Center of Poland – part of an international corporation which is one of Europe’s leaders in manufacturing stainless steel – is looking for candidates for the position of Sales Representative for flat stainless steel products in the Baltic region.

Opis stanowiska:

The person hired will be responsible for:

  • Actively selling flat stainless steel products in Lithuania, Latvia and Estonia;
  • Developing and maintaining business contacts;
  • Giving technical advice and preparing commercial offers;
  • Reporting results and analysing the effectiveness of sales activities.

Должностные обязанности:

  • Активная продажа листов из нержавеющей стали в Литве, Латвии и Эстонии,
  • Установление и поддержание деловых контактов,
  • Технические консультации, формирование и согласование коммерческих предложений,
  • Предоставление отчетности, анализ эффективности торговой деятельности.

Wymagania:

Skills required:

  • Several years’ experience in the stainless steel trade;
  • Good knowledge of the products and stainless steel market of Lithuania, Latvia and Estonia;
  • Fluency in Russian (spoken and written);
  • Fluency in English (spoken and written);
  • Minimum secondary school education, preferably higher;
  • Valid driving licence;
  • Availability and willingness for frequent business travel;
  • Strong motivation and commitment to company objectives;
  • Sales skills;
  • Self-reliance and strong organizational skills;
  • Good interpersonal skills;
  • Location: Lithuania, Latvia or Estonia.

Требования:

  • Опыт успешных продаж листов из нержавеющей стали от 2 лет,
  • Профессиональное знание технологии производства и рынка нержавеющей стали в Литве, Латвии и Эстонии,
  • Свободное владение русским языком (разговорный и письменный),
  • Свободное владение английским языком (разговорный и письменный),
  • Образование: среднее (желательно высшее),
  • Водительские права кат. В,
  • Готовность к частым командировкам,
  • Сильная мотивация, нацеленность на результат,
  • Навыки эффективных продаж,
  • Самостоятельность и высокий уровень самоорганизации,
  • Место проживания: Литва, Латвия или Эстония.

Oferujemy:

Our Client offers:

  • Work in a stable company which has a strong market position;
  • Attractive, motivating salary terms;
  • Opportunities to develop and acquire new skills.

Условия работы:

  • Работа в стабильной компании, имеющей сильную позицию на рынке,
  • Мотивационная зарплата,
  • Возможность профессионального роста.

Please send your CV, cover letter and a photo to biuro@jmb.com.pl with the subject line
“Sales Representative - Baltic countries”

Chosen candidates will be contacted by
JMB consulting
HR agency

data ostatniej modyfikacji: 2010-11-04 00:23:46
Komentarze

Polityka Prywatności