Data ważności ogłoszenia: 2011-02-21

Stewardessa i steward dla irlandzkich linii lotniczych

Praca dla linii lotniczych to świetna oferta dla osób otwartych, poszukujących wyzwań, jak i chcących zdobyć nowe kwalifikacje. Stawka godzinowa w strefie euro (Irlandia) wynosi 15 Euro, w Anglii 12 funtów, zarobek miesięczny netto będzie oscylował w granicach 1,200 - 1,500 Euro.

Wbrew powszechnym opiniom praca nie należy do łatwych. Może dać jednak ogromną satysfakcję, możliwość nietuzinkowej pracy w międzynarodowym zespole, jak również możliwość zawarcia nowych znajomości i poznania wielu ciekawych ludzi. Stewardessa/steward musi wykazać się odpowiedzialnością, cierpliwością, serdecznością i wyrozumiałością, jak również dobrym stanem zdrowia. Co więcej osoba na danym stanowisku musi budzić zaufanie, być pracowita, umieć dostosować się do różnych godzin pracy i czuć się swobodnie w roli sprzedawcy podczas lotu.
Do obowiązków stewardessy/stewarda należy między innymi:

  • zapewnienie pasażerom bezpieczeństwa i komfortu lotu
  • postępowanie według zasad bezpieczeństwa wymaganych podczas lotu
  • sprzedaż produktów dostępnych w ofercie linii lotniczych

Praca stewardesy/stewarda przebiega w systemie zmianowym. Obejmuje to również pracę w weekendy oraz czasami w nocy. Pracuje się w systemie 5:2, 5:3, czyli 5 dni pracy, 2 dni wolnego, 5 dni pracy, 3 dni wolnego. Plan zmian jest ustalany przeważnie każdego tygodnia lub co dwa tygodnie przez wyznaczonego zwierzchnika.
W dni pracy wlicza się również tak zwany "stand-by". Oznacza to, że danego dnia pracownik może być wezwany do pracy. Jeśli jest to "home stand-by" pracownik musi stawić się do pracy w ciągu godziny, "home stand-by" jest niepłatny. Natomiast "airport stand-by" to oczekiwanie na terenie lotniska na ewentualne wezwanie do pracy, za "airport stand-by" pracownik otrzymuje 50 Euro.

Więcej na stronie Agencji LSJ, która prowadzi rekrutację.

data ostatniej modyfikacji: 2010-02-02 11:57:05
Komentarze
 
Polityka Prywatności