Kursant/policjant - Poznań, wielkopolskie

Data dodania: 2022-09-28
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
Pracodawca: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, średnie zawodowe

Numer oferty: StPr/22/4288

Miejsce pracy: Kochanowskiego 2A, 60-844 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Stanowisko proponowane w powyższej ofercie dotyczy pracy na podstawowym etacie policjanta Oddziału Prewencji Policji. Oznacza to, że po zakończeniu szkoły policyjnej (trwającej ponad 6 miesięcy) policjant zostanie skierowany do pełnienia służby patrolowo-interwencyjnej na terenie miasta Poznania. Jednak głównym zadaniem policjantów Oddziału jest pełnienie służby w pododdziałach zwartych. Ta szczególna specyfika pracy powoduje, że policjanci angażowani są do zadań wymagających interwencji Policji w sposób zbiorowy np. zabezpieczając awarie techniczne, klęśki żywiołowe lun np. do zabezpieczenia festiwali muzycznych i innych imprez masowych. Służba w Oddziale Prewencji wymaga szczególnych predyspozycji i sprawności fizycznej co czyni ją wyjątkową w strukturach policyjnych. Pensja "na rękę" po ukończeniu szkoły policyjnej wynosi około 4500 zł (podczas pobytu w szkole policyjnej oczywiście zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie). Pensja płacona jest miesięcznie "z góry" to znaczy, że z dniem przyjęcia otrzymuje się pierwszą płacę. Pensja wzrasta wraz z wysługą i zajmowanymi stanowiskami.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.10.2022
Wynagrodzenie brutto: od 5 230 PLN
Opis wynagrodzenia: brutto
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: policjant służby prewencji
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące
  • średnie zawodowe

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wykształcenie średnie (matura nie jest wymagana). Mile widziane jest Prawo Jazdy o jak najwyższych kategoriach. Do przyjęcia jednak nie jest wymagane żadne. Inne: konieczność spełnienia ustawowych wymogów takich jak posiadanie obywatelstwa polskiego, nieposzlakowanej, dobrej opinii, korzystanie z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestepstwo skarbowe, posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do służby, dawanie rękojmi zachowania tajemnicy stosowane do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej. Inne: Policja jako instytucja nie oczekuje od kandydatów żadnego doświadczenia. Przyjmuje osoby po zakończeniu szkoły średniej (każdej), matura nie jest konieczna. Kandydata przygotowuje w szkołach policyjnych. Szkolenie trwa ponad 6 miesięcy. Podczas szkolenia pracodawca zapewnia zakwaterowanie i pełne wyżywienie. Dobór poprzedzony jest postępowaniem rekrutacyjnym (testy, sprawdzenia, badania itp.)

NIP: 7770001878
REGON: 630703410
Krótki opis działalności gospodarczej: Komenda Wojewódzka Policji
Adres: Kochanowskiego 2A, 60-844 Poznań, powiat: m. Poznań, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 47 7712815, 609 602 257
E-mail: dobor@po.policja.gov.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: - podanie o przyjęcie do służby,
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby (część A i B) dostępny na stronie www.wielkopolska.policja.gov.pl
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały tych dokumentów kandydat przedkłada do wglądu),
- kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały tych dokumentów kandydat przedkłada do wglądu),
- książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową (przedkładana wyłącznie do wglądu),
- dowód osobisty (przedkładany wyłącznie do wglądu).
Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego kandydat składa w terminie późniejszym, wskazanym przez przedstawiciela komórki organizacyjnej do spraw doboru.
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail, inny - 7.30-15.30 w Komendzie Miejskiej Policji w Poznani lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Godziny : 7:30-15:30