Asystent do spraw wydawania wiążących informacji stawkowych w drugim dziale wydawania wiążących informacji stawkowych kdsl1-2 - Leszno, wielkopolskie

Data dodania: 2022-08-24
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Lesznie
Pracodawca: Krajowa Informacja Skarbowa
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Numer oferty: StPr/22/0832

Miejsce pracy: Dekana 6, 64-100 Leszno, powiat: m. Leszno, woj: wielkopolskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: Osoba na tym stanowisku:
- prowadzi w pierwszej instancji postępowania w sprawach dotyczących wiążących informacji stawkowych (WIS), w tym przygotowuje projekty pism i decyzji na potrzeby opodatkowania podatkiem od towarów i usług dostaw towarów, importu
towarów, wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów albo świadczenia usług,
- współpracuje z instytucjami naukowymi, laboratoriami i innymi placówkami badawczymi oraz opracowuje projekty zleceń badań i analiz w celu ustalenia właściwej klasyfikacji na potrzeby wydawania wiążących informacji stawkowych,
- prowadzi rejestr spraw przy użyciu programu komputerowego wspomagającego obieg dokumentów, opracowuje pisma przekazujące odwołanie do organu II instancji, zawierające ustosunkowanie się do zarzutów zawartych
w odwołaniu,
- opracowuje projekty pism w zakresie zmian i uchyleń wydanych WIS,
- przygotowuje i prowadzi szkolenia kaskadowe w celu przekazania zdobytej wiedzy pozostałym pracownikom,
- opiniuje projekty aktów prawnych w zakresie taryfikacji towarów i usług.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 01.09.2022
Wynagrodzenie brutto: od 4 234,6 PLN
Opis wynagrodzenia: - dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
- nagrody jubileuszowe
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: urzędnik podatkowy
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • średnie ogólnokształcące
Uprawnienia:
  • obsługa komputera

Pozostałe wymagania

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
Inne wymagania: Wymagania niezbędne: wykształcenie: średnie, znajomość obowiązujących przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, dobra znajomość obsługi komputera, umiejętność prostego i precyzyjnego formułowania odpowiedzi. Posiadanie obywatelstwa polskieg, korzystanie z pełni praw publicznych. Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Wymagania dodatkowe: wykształcenie: wyższe prawnicze, ekonomiczne, administracyjne i inne przydatne w postępowaniach taryfikacyjnych (chemiczne, spożywcze, budowlane, towaroznawcze) lub inne uzupełnione studiami podyplomowymi kierunkowymi,
znajomość Nomenklatury Scalonej (CN), przepisów o statystyce publicznej oraz zasad klasyfikacji, znajomość przepisów z zakresu wiążących informacji stawkowych i postępowań podatkowych, dobra znajomość edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, znajomość języka angielskiego na poziomie A1-A2, umiejętność analitycznego myślenia i formułowania wniosków, kreatywność, umiejętność argumentowania, umiejętność pracy pod presją czasu, rzetelność odpowiedzialność.

NIP: 5472169306
REGON: 366063511
Adres: Teodora Sixta 17, 43-300 Bielsko-Biała, powiat: m. Bielsko-Biała, woj: śląskie Zobacz na mapie
Nr telefonu: 33 472 79 64
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: CV i list motywacyjny
Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
oświadczenie dotyczące pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 430 ze zm.) obowiązek złożenia oświadczenia dotyczy osób urodzonych przed dniem 1 sierpnia 1972 r. Wzór oświadczenia opublikowano w Dz. U. z 2017 r. poz. 423 oraz
udostępniono do pobrania na stronie BIP Krajowej Informacji Skarbowej
(http://www.kis.gov.pl/ogloszenia/nabor/wzory-oswiadczen),
CV, list motywacyjny oraz wszystkie oświadczenia muszą być własnoręcznie podpisane,
Wzory oświadczeń umieszczone są na stronie BIP Krajowej Informacji Skarbowej
Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.
Dokumenty dodatkowe
Kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających
skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
Dokumenty należy złożyć do: 29.08.2022
W formie papierowej na adres: Krajowa Informacja Skarbowa
ul. T. Sixta 17
43-300 Bielsko-Biała
z dopiskiem oferta pracy asystent KDSL1-2
w siedzibie Krajowej Informacji Skarbowej w Bielsku-Białej, ul. T. Sixta 17 jest wystawiona skrzynka na
dokumenty dla klientów, do której kandydaci mogą składać oferty bez otrzymania potwierdzenia wpływu,
nie podlegają rozpatrzeniu oferty składane drogą elektroniczną, z wyjątkiem dokumentów opatrzonych
kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub osobistym oferty prosimy przesyłać na
adres elektronicznej skrzynki podawczej
ePUAP: /KIS/SkrytkaESP
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: osobiście, poczta, Termin: Termin składania dok.: 29.08.2022r.