Pracownik socjalny - Tychy, śląskie

Data dodania: 2022-07-20
Dodane przez: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach
Pracodawca: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach
Wymagania niezbędne:
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Numer oferty: StPr/22/1261

Miejsce pracy: Budowlanych 59, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie Zobacz na mapie
Zakres obowiązków: 1. rozeznanie potrzeb i sytuacji jednostek, grup i rodzin, oraz wszelkich
uwarunkowań środowiskowych dla celów pomocy społecznej.
2. świadczenie pracy socjalnej na podstawie analizy sytuacji i rozeznania potrzeb
ustalenia planów działania dotyczących pomocy z wykorzystaniem możliwości
klientów, ich otoczenia, najbliższej rodziny, oraz organizacji i instytucji.
3. realizacja planów działania, zmierzająca do zaspokojenia stwierdzonych potrzeb
klientów.
4. przeprowadzanie rodzinnych wywiadów środowiskowych poza siedzibą jednostki i
rzetelne wypełnianie obowiązujących druków:
- wywiad środowiskowy/ rodzinny/
- wywiad alimentacyjny
- wywiad kontrolny
- inne przewidziane przepisami prawa
oraz przygotowanie korespondencji dotyczącej swojego rejonu pracy.
5. propagowanie wzorców wzmacniających dążenia do samodzielności jednostek,
rodzin i grup poprzez poradnictwo i wskazanie instytucji i organizacji do tego
powołanych.
6. współudział w kształtowaniu polityki socjalnej w środowisku. Inicjowanie działań
zapobiegawczych degradacji osób, rodzin i grup.
7. współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i
ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie
skutków ubóstwa;inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym
trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi
służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie
Wymiar etatu: 1.0
Liczba godzin pracy w miesiącu: 160.0
Data rozpoczęcia: 15.08.2022
Wynagrodzenie brutto: od 3 400 PLN
Opis wynagrodzenia: +400 zł brutto dodatek do wygrodzenia
+ staż pracy
System wynagradzania: Czasowy ze stawką miesięczną
Zawód: pracownik socjalny
Zatrudnienie od zaraz: NIE

WYMAGANIA

Wymagania konieczne

Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: wykształcenie kierunkowe zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, umiejętność organizowania pracy, umiejętność skutecznego komunikowania się, samodzielność, sumienność, dyskrecja, wysoka kultura osobista.

NIP: 6461026762
REGON: 003449054
Krótki opis działalności gospodarczej: Pomoc społeczna bez zakwaterowania dla osób w podeszłym wieku i osób niepełnosprawnych
Adres: Budowlanych 59, 43-100 Tychy, powiat: m. Tychy, woj: śląskie Zobacz na mapie
Osoba do kontaktu: Bożena Milewska
Nr telefonu: 32 323 22 61
E-mail: sekretariat@mops.tychy.pl
Język aplikacji: polski
Wymagane dokumenty: C.V
- podpisany list motywacyjny
- kserokopie dyplomów i świadectw potwierdzających wykształcenie,
-kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających
doświadczenie zawodowe,
- podpisane oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych
osobowych do celów rekrutacji, (wzór oświadczenia - załącznik nr 1)
sposób składania dokumentów aplikacyjnych: listownie na adres: Miejski Ośrodek
Pomocy Społecznej w Tychach, ul. Budowlanych 59, 43-100 Tychy (koperta opisana:
Nabór na stanowisko pracownika socjalnego) lub mailem na adres:
sekretariat@mops.tychy.pl
Sposób przekazania dokumentów: Preferowane formy kontaktu: telefon, e-mail, inny - https://www.mops.tychy.pl/download/2328.html
listownie na adres: Miejski Ośrodek
Nabór na stanowisko pracownika socjalnego)